Ayın Sitesi
50 TL Deneme Bonusu

İspanya Çek Cumhuriyeti 13 Haziran Maç Analizi

Euro 2016 Avrupa futbol şampiyonası D grubu mücadelesinde her turnuvada olduğu gibi bu turnuvanın da en büyük şampiyonluk adaylarından biri olan İspanya milli takımı gruptaki ilk karşılaşmasında Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya geliyor. Mücadele 13 haziran pazartesi günü saat 16:00’da başlayacak.

Bu turnuvanın son şampiyonu ünvanı ile buraya gelen İspanya bu senede şampiyonluğun en büyük favorilerinden bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Bu kupayı daha önce üst üste iki kez kazanan tek takım olan İspanya bu seriyi üçe çıkarmak için mücadele edecek. Elemelerde C grubunda yer aldılar ve o grubun lideri olarak buraya geldiler. Gruplarda oynadıkları mücadelelerde 9 galibiyet ve 1 beraberlik elde ettiler.

İspanya milli takımının oyun yapısı tamamı ile pas üzerine kurulmuş ve oyuncu kadrosunda değişiklikler olsa da bu oyun tarzı hiç değişkenlik göstermiyor. Oynadıkları oyun tarzı ile rakibi 90 dakika boyunca boğan ve pas trafiğini asla kesmeyen bir tarzda oynuyorlar ve bazen izleyenlerin bile sıkıldığını söyleyebiliriz. Kadroda bulunan bir çok dünya yıldızı ile bu karşılaşmada açık ara favori durumundalar. Teknik adam Del Bosque kadroya Torres, Diego Costa gibi usta golcüleri dahil etmeyince birazda olsa eleştirilerin baş odağı oldu.

Çek Cumhuriyeti ise bu tür turnuvalarda sıklıkla boy gösteren ve bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen orta halli takımlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. Elemelerde A grubunda yer aldılar ve o grubu lider durumda tamamladılar. Grup aşamasında gösterdikleri istikrarlı performans ile dikkat çektiler ve finaller sürpriz yapmaya açık takımlardan bir tanesi olduğunu herkese gösterdiler.

Çek Cumhuriyeti milli takımının en büyük özelliği standartlarının ne olduğunu biliyor ve ona göre oynamaya çalışıyorlar ve buda ister istemez başarıyı birliğinde getiriyor. Bu karşılaşmada işlerinin oldukça zor olacağının farkındalar ve ona göre bir taktik anlayışı ile sahada yer alacaklardır.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmaz.