Ayın Sitesi
100 TL Deneme Bonusu

Logo Yazılım 2021 Yılını Gelirde ve Kârlılıkta Güçlü Büyüme ile Kapadı • Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı firması Logo Yazılım 2021 yılı finansal neticelerini deklare etti.
 • 2021’de satış gelirlerini geçen yıla oranla %41 artırarak 767 milyon TL’ye yükseltti. 
 • Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %62 artıran Logo’nun net devre kârı ise artan finansal gelirler ile beraber %131 artış göstererek 265 milyon TL’ye ulaştı. 
 • Logo Yazılım’ın hisse başına kazancı ise %130 oranında artarak 2,73 TL oldu

18.02.2022 – Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı firması Logo Yazılım 2021 finansal neticelerini açıkladı. Logo Yazılım, 2021’de satış gelirlerini geçen yıla oranla %41 artırarak 767 milyon TL’ye yükseltti. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %62 oranında artıran Logo’nun net kârı ise %131 artış göstererek 265 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım pay başına kazancı ise %130 oranında artarak 2,73 TL oldu.

Pandemi döneminde de stratejik yatırımlarını sürdüren Logo, satın alan sayısındaki artışını kuvvetli bir biçimde gerçekleştirerek önümüzdeki dönem sürdürülebilir büyüme gücünü güvence altına aldı.  Tüm iş birimlerinde gelir büyümesi sağlayan Logo, yeni müşteri kazanımları ile sektördeki öncü konumunu devam ettirdi.

Logo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu başarıyla geride bıraktıkları 2021 yılının pandeminin direkt etkilerinin daha azca sadece dolaylı etkilerinin daha çok hissedildiği bir yıl bulunduğunu belirterek şunları söylemiş oldu; “2021 stratejimize ve orta ve uzun vadeli hedeflerimize odaklandığımız, planlarımızı güncellediğimiz, yeteneğimize yatırım yaptığımız bir yıl oldu. Logo Yazılım hedeflerini müşterilerine ve bütün ekosistemine daha çok kıymet yaratma gayesiyle şekillendiriyor. Bu anlamda müşterilerimizle etkileşimin kalitesini ve doğasını tanımlayan alan kişi deneyimi odağımızı 2021’de de geliştirmeye devam ettik. Tüm süreçlerimizde satın alan gereksinimlerini daha iyi öngörebilmek için hayata geçirdiğimiz “Önce Müşterim” projesi, 2022’de de hizmet odaklı yazılım anlayışımızı yaygınlaştırma hedefimize destek olacak. Müşteri deneyiminin yanı sıra bulut bilişime odaklanmaya devam ediyoruz. Bulut bilişimin getirdiği fırsatlar ile yer ve zamandan bağımsız (mobilite) iş yapmak ehemmiyet kazanıyor, vakit ve mekan kavramları ortadan kalkıyor. Bu odakla 2021 yılında yeni bulut servisler sunmaya devam ettik” dedi.

Logo Yazılım / Seçilmiş Finansal Göstergeler (UFRS)

2020 2021 Değişim
Net Satış Gelirleri  545,0 Milyon TL 766,8 Milyon TL %41
FAVÖK 177,2 Milyon TL 286,3 Milyon TL %62
Vergi Öncesi Kâr 118,1 Milyon TL 300,1 Milyon TL %154
Net Dönem Kârı 114,5 Milyon TL 264,6 Milyon TL %131

Türkiye ve Romanya’daki şirketlerin finansal ve operasyonel açıdan başarılı bir seneyi geride bıraktığını belirten Koyuncu, “Türkiye’de 2021 satış gelirleri yeni müşteri kazanımı, mevcut müşterilerin masraflarında artış, e-servis (eLogo) segmentinde gelir büyümesiyle geçen yıla oranla %41 artırarak 612 milyon TL’ye yükseldi. Romanya’da ise 2020’de yaşanmış olan pandemi kaynaklı durgunluk senesinin daha sonra 2021’de gelirler %46 artırılarak başarıya ulaşmış bir performans sergilendi.” dedi.

 

Logo Yazılım’dan Stratejik, Bulut İK Yatırımı

12.05.2020 – Logo Yazılım, Peoplise (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’inin satın katılımı mevzusunda anlaşma sağladı.

Türkiye’nin en büyük halka açık yazılım kuruluşu ve en kıymetli bilişim markası Logo Yazılım ile Peoplise (Elba HR A.Ş) sermayesinin yüzde 86,70’ini temsil eden şirket paylarının satın katılımı konusunda anlaştı ve pay devir işlemleri tamamlandı.

Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuğrul Tekbulut Logo’nun geleceğe olan inancı ve yatırımlarının devam ettiğini belirttiği açıklamasında, “Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu zorlu günlerin geçeceğini biliyoruz. Türkiye’nin halka aleni en büyük yazılım şirketi olarak üzerimize düşen rolü yerine getirmek, ülkemiz için yüksek katma kıymet yaratmaya geçinmek için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Peoplise hisselerinin alımı mevzusunda anlaşarak gelişme yolunda bir adım daha atmış olduk. Logo’nun KOBİ’lere yönelik çözümleri içinde İnsan Kaynakları mühim bir paya haizdir. Logo geçtiğimiz yıllarda yaptığı Ar-Ge ve ürün geliştirme emek harcamaları sayesinde elde etmiş olduğu bulut tabanlı teknolojilerle oldukca sayıda ve farklı ölçekte şirkete hizmet sağlamayı ve küresel rekabetçi ürünlerle İnsan Kaynakları özelinde ihracata açılmayı hedefliyor. Peoplise ürünlerinin Logo’daki standart İnsan Kaynakları çözümlerini tamamlayan nitelikte olması, Covid-19 sonrası iş süreçlerini destekleyecek özellikte olması, Peoplise’dan gelecek idareci ekibin bu alandaki geniş malumat ve yurtdışı tecrübesi İnsan Kaynakları yönetiminden İnsan Sermayesi Yönetimi HCM (Human Capital Management) geçişimizi sağlayacak, değişik ölçekteki şirketlere ve sonra da küresel pazarlara geçişimizi destekleyecek özelliktedir.” dedi.

Logo Yazılım’ın Peoplise hisselerini satın almasını değerlendiren Logo Yazılım Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu ise şunları söylemiş oldu. “Kurumların işe alım süreçlerini tamamen dijital hale getiren, yenilikçi bulut insan kaynakları teknoloji girişimi olarak hizmet veren Peoplise’ın, Logo Yazılım bünyesine katılmasıyla çözüm kümemizi zenginleştirmiş olduk. Bizi bu anlamda büyütecek ve güçlendirecek yeni teknolojilere ve ürünlere yatırım yapmayı çok önemsiyoruz ve Peoplise’ın Logo çözüm ailesine alınması bu çerçevede son aşama önemli bir büyüme.”

Peoplise kurucu ortaklarından ve Logo Yazılım sonrasında da Peoplise Genel Müdürü görevine devam edecek olan Çağatay Güney, bu stratejik yatırım sonrasi vizyon hakkında ipuçlarını paylaştı. “Logo Yazılım şeklinde oldukça değerli ve kuvvetli bir aileye katıldığımız için oldukça mutlu ve gururluyuz. Logo Yazılım’ın deneyimi ve altyapısı ile güçlendireceğimiz yaratıcı bulut ürünlerimizi bütün dünyaya taktim etmek artık çok daha kolaylaşacak. Başta dijital aday bulma robotumuz ve parlak zeka başvuru takip sistemimiz olmak suretiyle Peoplise ürün portfoyünü, en önce Avrupa, sonrasında da A.B.D pazarlarına başarıyla taşıyacağız.”

Kurumsal firmaların bütün işe alım ihtiyaçları için tasarlanmış entegre ve video özellikli dijital insan kaynakları yönetimi platformu olan Peoplise, kendini Yetenek Yönetimi Sistemi olarak konumlandırarak başvuru takip sistemlerini (ATS) toplumsal medya kaynaklı işe alımları, dijital değerlendirme ve markalaşma araçlarını içeren mobil uyumlu platforma dönüştürüyor. Peoplise, insan kaynakları alım süreç idare sistemi ile; işe alım yapılacak bir pozisyon ve o pozisyondaki bir aday ile alakalı her türlü test kararı, adayın cevapları, mülakat kayıtları benzer biçimde bilgileri bir arada bulunduruyor ve adayın değerlendirilmesini otomasyonla kolaylaştırarak, hızlandırıyor. Peoplise, başta Brand Finance’in En Değerli 100 Türk Markası sıralamasında ilk 25’e giren 17 değerli şirket olmak suretiyle, finansal hizmetler, perakende, üretim ve profesyonel hizmet sektörlerinde 90’dan fazla kuruma hizmet sunmaktadır.

Logo Yazılım 2019 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Logo Yazılım, 2019 finansal sonuçlarını deklare etti, firma gelirleri %31 arttı

 • Türkiye’nin en büyük halka aleni yazılım kuruluşu ve en kıymetli bilişim markası Logo Yazılım 2019 yılı finansal sonuçlarını deklare etti.
 • 2019’da satış gelirlerini geçen yıla oranla %31 arttırarak 422 milyon TL’ye yükseltti.
 • Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %41 arttıran Logo’nun net devre kârı ise %27 artış göstererek 86 milyon TL’ye ulaştı.
 • Logo Yazılım’ın pay başına hasılatı ise %27 oranında arttı.
 • Logo, 2019’da gelirlerinin %27’tepsi Ar-Ge harcamalarına ayırdı.
 • Logo, konsolide gelirlerinin %34’ünü Romanya operasyonlarından elde etti.

20.02.2020 – Türkiye’nin en büyük halka aleni yazılım kuruluşu ve en kıymetli bilişim markası Logo Yazılım 2019 yılını kapsayan finansal neticelerini deklare etti. Logo Yazılım, 2019’da satış gelirlerini geçen yıla oranla %31 arttırarak 422 milyon TL’ye yükseltti. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %41 oranında arttıran Logo’nun net kârı ise %27 artış göstererek 86 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım pay başına kazancı ise %27 oranında artış gerçekleştirdi.

Öte yandan Türkiye’de e-devlet çözümlerinde firma sayısına gore sektör liderliğini sürdüren eLogo, satın alan sayısını geçen seneye gore %75 genişletti ve harcanan kontör sayısı %59 oranında arttı. Logo Yazılım’ın 2016 yılında satın aldığı Romanya’daki iştiraki Logo Total Soft ise 2019 yılında Euro bazında %18 satış geliri büyümesi ve %97 FAVÖK büyümesi yakaladı.

Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu başarıyla geride bıraktıkları 2019 yılının ardından yaptığı değerlendirmede, Türkiye’de e–devlet çözümleri kapsamında Ekim ayında değişen tebliğin müspet etkisinin ve Romanya faaliyetlerindeki verimlilik artışının sağladığı katkının vurguladı.

Logo Yazılım’ın başta gelişmekte olan pazarlar olmak üzere hem kendi faaliyetlerinde bununla beraber ekosisteminde sürdürülebilir dönüşümü desteklediğini belirten M. Buğra Koyuncu şunları söylemiş oldu. “Geleceği birlikte yazma vizyonumuz kapsamında müşterilerimiz ve ülkemiz ekonomisi için değer yaratmaya devam ediyoruz. Yılın tamamında hem Türkiye bununla birlikte Romanya faaliyetlerimizdeki başarımızı sürdürülebilir bir zeminde devam ettirdik. Türkiye’deki piyasa koşullarının yarattığı belirsizlikleri yönetirken, uzun vadeli kıymet yaratma stratejimiz paralelinde insanımıza ve teknolojiye yatırım yapmayı kararlılıkla sürdürdük. Kurum kültürümüzün temelinde yer edinen alan kişi odaklı Ar-Ge ve inovasyon mevzusunda Türkiye ve Romanya faaliyetlerimiz için toplam Ar-Ge yatırımlarının faturalanan gelirlere payı bu dönemde %27 olarak gerçekleşti. Öte taraftan sürdürülebilirlik yaklaşımımızın odak noktasını, topluma, çevreye ve şirketin geleceğine yatırım yapmak ve yenilikçi ürün ve hizmetlerle ekosistemimizin sürdürülebilir dönüşümüne katkı sağlamak olarak devam ettiriyoruz. Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yönetim konusunu en üst düzeyde sahipleniyor ve bu süreçleri üst yönetimin liderliğinde yürütüyoruz. Sektörün lider oyuncusu olarak ülkemizin bu alandaki hareket motoru olma görevimizi eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Koyuncu, Logo markasının, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality®’nin de desteğini aldıktan sonrasında küresel ve bölgesel pazarlarda güç olma yolundaki adımlarını daha da güçlü ve emin bir halde atacağını ifade etti.

Logo Yazılım / Seçilmiş Finansal Göstergeler (UFRS)

2018 2019 Değişim
Net Satış Gelirleri 321,1 Milyon TL 422,1 Milyon TL %31
FAVÖK 101,3 Milyon TL 142,3 Milyon TL %41
Vergi Öncesi Kâr 68,4 Milyon TL 91,5 Milyon TL %34
Net Dönem Kârı 67,7 Milyon TL 86,3 Milyon TL %27

 

Logo Yazılım 9 Aylık Finansal Sonuçlarını Açıkladı

 • Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım şirketlerinden Logo Yazılım, net satış gelirlerini 2019’un dokuz aylık döneminde %24 artırarak 268 milyon TL’ye yükseltti.
 • Şirketin vergi öncesi kârı 62 milyon TL olarak gerçekleşti.
 • Logo’nun e-hizmet platformu ve e-devlet çözümlerinde pazar lideri iştiraki eLogo, müşteri sayısını %35 oranında artırdı.
 • Logo Yazılım, küresel Türk markaları oluşturma hedefiyle yürütülen Turquality® destek programına dahil edilmesiyle birlikte bölgesel güç olma yolundaki adımlarını daha da kuvvetli ve emin bir biçimde atacak.

07.11.2019 – Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu Logo Yazılım, uzun senelerdir idame eden başarılı performansını 2019’un 9 aylık döneminde de devam ettirdi.

Logo Yazılım, net satış gelirini bir önceki yılın aynı dönemine göre %24 artışla 268 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK) %23 artış göstererek 96 milyon TL’ye, vergi öncesi kârı ise %13 artış göstererek 62 milyon TL’ye ulaştı.

Logo’nun e-devlet çözümlerinde pazar lideri olan e-hizmet platformu iştiraki eLogo’nun müşteri sayısı ve harcanan kontör sayısı bu dönemde sırasıyla %35 ve %46 arttı.

Tüm işletmelere dönüşüm sürecinde uçtan uca hizmet vererek, en rahat ve hızlı biçimde e-belge sistemlerine adapte olmalarını sağlayan eLogo, pazar lideri olarak kısa sürede gösterilen tebliğ kararı oluşacak büyümeden büyük pay almaya hazırlanıyor.

Logo Yazılım’ın 2016 yılında satın aldığı Romanya’daki iştiraki Total Soft’un performansında iyileşme devam ediyor. Total Soft, satış gelirlerini TL bazında bundan önceki senenin aynı dönemine nazaran %40 oranında artırdı. Brüt kâr marjı %43’ten %50’ye yükseldi. FAVÖK ise %135’lik artış ile 22 milyon TL’ye çıktı.

Kurum kültürünün temelinde alan kişi odaklı Ar-Ge ve inovasyon olan Logo, kuruluşundan bugüne Ar-Ge yatırımlarına öncelik verdi. Logo’nun Türkiye ve Romanya faaliyetleri kapsamında toplam Ar-Ge yatırımlarının faturalanan gelirlere payı bu dönemde %33 olarak gerçekleşti.

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality®’nin desteğini de aldıktan sonrasında Logo markası, küresel ve yöresel pazarlarda güç olma yolundaki adımlarını daha da kuvvetli ve güvenli bir halde atacak.

2019 yılının 9 aylık finansal sonuçlarını değerlendiren Logo Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Buğra Koyuncu, “Yılın üçüncü çeyreğinde de hem Türkiye aynı zamanda Romanya faaliyetlerimizdeki başarımızı sürdürmeye devam ettik. Türkiye’deki piyasa koşullarının yarattığı belirsizlikleri yönetirken, uzun vadeli değer yaratma stratejimiz paralelinde insanımıza ve teknolojiye yatırım yapmayı kararlılıkla sürdürüyoruz.” dedi.

Logo Yazılım / Seçilmiş Finansal Göstergeler (UFRS)

2018 / 9 Ay 2019 / 9 Ay Değişim
Net Satış Gelirleri 217 Milyon TL 268 Milyon TL % 24
FAVÖK 78 Milyon TL 96 Milyon TL % 23
Vergi Öncesi Kâr 55 Milyon TL 62 Milyon TL % 13
Net Dönem Kârı 52 Milyon TL 57 Milyon TL % 9

Logo Yazılım’ın finansal sonuçlarını uzmanlar değerlendirdi:

Logo Yazılım LOGO Hisse Analiz ve Yorumları

 

 

Logo, Turquality®Destek Programına Dahil Edilen İlk Yazılım Şirketi Oldu

16.08.2019 – Türkiye’nin en kıymetli bilişim markası Logo Yazılım, küresel Türk markaları oluşturma hedefiyle yürütülen Turquality® destek programına dahil edildi. Bugüne kadar yazılım sektöründe pek oldukca ilke imza atan Logo, Turquality® programının da ilk yazılım şirketi oldu.

Logo Yazılım program kapsamına alınmasında vizyoner Ar-Ge yaklaşımı, çevik çalışma metodolojisi, 800’ü aşkın iş ortağı ve 90 bini aşkın aktif müşterisi ile eriştiği büyük ekosistemin yanı sıra kuvvetli, esnek kurumsal yapısı ve değişik coğrafyalara adapte edilebilen, değişik dil seçenekleri olan geniş ürün ailesine sahip olması rol oynadı. Şirket bu destekle birlikte yöresel güç olma yolundaki adımlarını daha da kuvvetli ve güvenilir bir şekilde atacak.

Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu, mevzuya ilişik değerlendirmesinde, “1984 senesinde minik bir teşebbüs olarak yola çıkan Logo Yazılım, bugün Türkiye’nin uluslararası yazılım markası olarak tüm bunlar bilişim teknolojilerine odaklı şirketlerden oluşan bir yüksek teknoloji grubu haline geldi. 2016 yılında Romanya merkezli Total Soft’u satın alarak ve Hindistan’da Logo Infosoft’u kurarak yurtdışındaki varlığımızı güçlendirecek önemli adımlar attık. Türkiye’nin mühendisleri ile hem ülkemiz aynı zamanda yurtdışında faaliyette bulunduğumuz pazarlar için çözümler geliştiriyoruz. Genç, kabiliyetli, yeniliklere ve kendini geliştirmeye açık bir nüfusa haiz ülkemiz için yazılım sektöründe global arenada büyümek için önemli fırsatlar var. Bu fırsatları gerçeğe dönüştürmek ve yazılımın katma kıymetli olma özelliğini korumak için markalaşmanın ve marka kıymeti yaratmanın önemine inanıyoruz. Küresel pazarlardaki büyümemizin kazanacağı ivme ile ülkemizdeki kalifiye istihdama sağladığımız katkıları daha da artıracağız. Bu noktada Turquality® destek programına dahil olmaktan büyük mutluluk duyduk. Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality®’nin desteğini de aldıktan sonra Logo markasını küresel pazarda oldukça daha iyi noktalara nakliyat konusunda daha hızlı mesafe kaydedeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

 

Logo Yazılım İlk Yarıda Satış Gelirlerini %26 Artırdı

 • Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım şirketlerinden Logo Yazılım, net satış gelirlerini ilk yarıyılda %26 artırarak 176 milyon TL’ye yükseltti.
 • Şirket vergi öncesi kârını %11 artışla 39 milyon TL’ye çıkardı.
 • Sürdürülebilir büyümenin en mühim göstergelerinden tekrarlayan gelirler ise %34 oranında artarak 104 milyon TL oldu. Tekrarlayan gelirlerin toplam gelirdeki oranı %59’a çıktı.
 • Logo’nun e-hizmet platformu ve e-devlet çözümlerinde pazar lideri iştiraki eLogo, kurulduğu 2013 yılından bugüne kadar alan kişi sayısını senelik ortalama %178 oranında artırdı. ELogo 19 binin üzerinde müşterisi için günlük yaklaşık 5 milyon tane işlem gerçekleştiriyor.

02.08.2019 – Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu Logo Yazılım, uzun senelerdir devam eden başarılı performansını 2019’un ilk yarıyılında da sürdürdü.

Logo Yazılım, net satış hasılatını bundan önceki senenin aynı dönemine gore %26 artışla 176 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi etkinlik karı (FAVÖK) %21 artış göstererek 61 milyon TL’ye, net devre kârı ise %5 artış göstererek 37 milyon TL’ye ulaştı.

Logo’nun e-devlet çözümlerinde pazar lideri olan e-hizmet platformu eLogo’da ilk yarıyılda alan kişi sayısı %33, harcanan kontör adedi %36 artış gösterdi. ELogo, 19 binin üzerinde müşterisi ile bir günde yaklaşık 5 milyon adet işlem gerçekleştiriyor.

Logo Yazılım’ın 2016 yılında satın aldığı Romanya’daki iştiraki Total Soft ise ilk yarıda Euro bazında %22 satış geliri büyümesi ve %115 FAVÖK büyümesi yakaladı.

Kurum kültürünün temelinde satın alan odaklı Ar-Ge ve inovasyon olan Logo, kuruluşundan bugüne Ar-Ge yatırımlarına öncelik verdi. Logo’nun Türkiye ve Romanya faaliyetleri kapsamında toplam Ar-Ge yatırımlarının faturalanan gelirlere payı bu dönemde %33 oldu.

İlk altı ay finansal sonuçlarını değerlendiren Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu, “İlk yarıyılda hem Türkiye bununla beraber Romanya faaliyetlerimizde başarı göstermiş sonuçlar elde ettik. Türkiye’deki piyasa koşullarının yarattığı belirsizlikleri yönetirken, uzun vadeli kıymet yaratma stratejimiz kapsamında her zaman bereketli bir firma olmayı ve buna paralel olarak insanımıza ve teknolojiye yatırım yapmayı kararlılıkla sürdürüyoruz. Müşterilerimizle iş birliği içinde tutku ve çeviklikle değer yaratma hedefiyle çalışarak liderliğimizi devam ettiriyoruz. Logo Yazılım olarak 35 yıl önce süregelen yolculuğumuzda bugün küresel ölçekte bilişim teknolojilerine odaklı şirketlerden oluşan bir yüksek teknoloji grubu haline geldik. Bu süreçte emeği bulunan hissedarlarımıza, çözüm ortaklarımıza, Logo çalışanlarına ve kullanıcılarına içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

 

Logo Yazılım, 2018 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

 • Türkiye’nin en büyük halka aleni yazılım kuruluşu ve en değerli bilişim markası Logo Yazılım 2018 yılı finansal sonuçlarını deklare etti.
 • Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %23 arttıran Logo’nun net dönem kârı ise %33 artış göstererek 67,7 milyon TL’ye ulaştı.
 • Logo, 2018’de gelirlerinin %30’unu Ar-Ge’ye harcamalarına ayırdı.
 • Logo, konsolide gelirlerinin %34’ünü Romanya operasyonlarından elde etti.
 • Logo Yazılım hisse başına düşen kar artışı ise %34 oranında gerçekleşti.
 • 2018’de satış gelirlerini geçen yıla oranla %25 arttırarak 321,1 milyon TL’ye yükseltti.

14.02.2019 – Türkiye’nin en büyük halka aleni yazılım kuruluşu ve en değerli bilişim markası Logo Yazılım 2018 yılını kapsayan finansal neticelerini açıkladı. Logo Yazılım, 2018’de satış gelirlerini geçen yıla oranla %25 arttırarak 321,1 milyon TL’ye yükseltti. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da %23 arttıran Logo’nun net kârı ise %33 artış göstererek 67,7 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım hisse başına düşen kar artışı ise %34 oranında gerçekleşti.

2018 yılı finansal neticelerini değerlendiren Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, “Müşterilerimizle iş donanması içinde tutku ve çeviklikle değer yaratmayı en büyük amacımız olarak görüyoruz. 2018 senesinde da ürün ve hizmetlerimizde yenilikçilik ve yaratıcılığı artırarak liderliğimizi sürdürdük. 2018 yılında 13 mükafaat alarak bu başarımızı perçinledik. Hem müşterilerimizin bununla birlikte ekosistemimizdeki herkesin deneyimini geliştirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl da ekosistemimizle beraber bu başarıya ulaştık.” dedi.

Türkiye’nin internasyonal yazılım markası olarak dünya teknoloji trendleri paralelinde mamüller geliştirdiklerini aktaran Koyuncu, Ar-Ge’ye büyük yatırım yaptıklarını ifade etti. “Hem Türkiye’de aynı zamanda global pazarlarda rekabet gücümüzü arttırmak için kullanıcı deneyimine ve yüksek performansa öncelik veren mamüller geliştiriyoruz. 2018’de gelirlerimizin %30’unu Ar-Ge’ye ayırdık. Bu ülkenin mühendisleri ile ülkemiz için çözümler geliştiriyor, geleceğe ve yeni teknolojilere yatırım yapıyoruz.” diye malumat verdi.

Sektör liderliği devam ediyor

Logo Yazılım, Türkiye’de 2018 yılında 4,3 bin yeni müşteriyi bünyesine kattı. 15 bin’den fazla müşterisinin dijital dönüşüm çözüm ortağı olan Logo iştiraki eLogo ise 2018 senesinde satın alan sayısını %26, kontör satışlarını ise %60 oranında artırdı.

Yurtdışı operasyonları da genişledi

Logo Yazılım’ın 2016 yılında satın aldığı Romanya merkezli Total Soft’un TL bazlı gelirleri, geçen yıla kıyasla %44 oranında arttı. Logo, konsolide gelirlerinin %34’ünü Romanya’daki operasyonlardan elde etti. Total Soft finans hizmetleri, sıhhat, perakende ve tarım sektörüne hususi dikey çözümleriyle başta Euro Bölgesi olmak suretiyle geniş bir coğrafyada projeler geliştirmeye devam ediyor.

Logo Yazılım’ın Hindistan’a özel geliştirdiği ve Hindistan hükümetinin yeni vergi sistemiyle ahenkli olan Logo Jugnu, Logo Vira ve Logo Vyapari çözümlerinde yeni müşteri kazanımları bu zamanda de devam etti.

 

Logo Yazılım, 2017 Yılında Satışta Rekor Büyüme Elde Etti

Logo Yazılım, 2017 yılında satışta üstün dereceli gelişme elde etti

10.02.2018 – Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu ve sektörün hızlı büyüyen şirketlerinden Logo Yazılım, son yıllardaki başarılı performansını 2017’de de sürdürdü. Tüm ürün satışlarında çift haneli büyüme ele geçiren Logo Yazılım, net satış hasılatını bir önceki yıla göre %35 artışla 256,2 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin net dönem kârı %12 artış göstererek 50,8 milyon TL’ye ulaştı. Ar-Ge’ye büyük ehemmiyet veren Logo Yazılım, bu alandaki masraflarını bu sene da sürdürdü, özellikle Romanya’daki iştiraki TotalSoft’un Ar-Ge harcamalarıyla birlikte toplam Ar-Ge harcamalarının faturalanan gelirlere oranını %45’e çıkardı.

2017 senesinde Romanya ve Hindistan yatırımlarına hız veren Logo Yazılım, Türkiye operasyonlarında faturalanan gelirlerini %27 büyüterek, 186 milyon TL’ye yükseltti. Yurtiçi UFRS hasılatını ise %11 oranında artırdı. Rekabetçi e-devlet işinde liderliğini sürdüren firma, alan kişi havuzunu bir önceki seneye oranla %27 genişletti.

2018 Ocak ayında, Logo Yazılım’ın Romanya merkezli firması TotalSoft, perakende ve teknoloji mevzularında internasyonal uzmanlığa sahip danışmanlık şirketi Architected Business Solutions’ı (ABS) satın alma ve TotalSoft ile birleştirilmesi amacıyla bir ön anlaşma imzaladı. Bu birleşme sonucu, ABS’nin mevcut 50 benlik danışman kadrosu ve satın alan portföyünün katkısıyla TotalSoft’un proje ve perakendeye yönelik sunmuş olduğu çözümlerde gücünü arttırması, Şirketin Romanya merkezli ve internasyonal müşterilerine katma değer sağlanması hedeflenmektedir.

2017 yılının Logo Yazılım için başarı göstermiş geçtiğini belirten İcra Kurulu Başkanı Buğra Koyuncu, “Geçtiğimiz yıl, teknoloji alanında faaliyet gösteren, kuluçka döneminde ve büyüme potansiyeli yüksek girişimlere deste vermeyi önceliklendirdik. Bu doğrultuda Actus Portföy Yönetimi A.Ş. Ortaklığında, Logo Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurduk. Romanya merkezli Total Soft’un entegrasyonuna ağırlık verdik ve Hindistan’da kurduğumuz ortaklığı pazara tanıtarak saha operasyonlarını derinleştirdik. TotalSoft satışlarının finansal tablolara konsolide olması, Türkiye ve yurtdışı satışlarının çift haneli büyümesi, toplam büyümede etkin rol oynadı. 2018’de, Türkiye yatırımlarımızın artmasının yanı sıra Romanya ve Hindistan’daki yatırımların bereketli sonuçlarını da alacağız. Hep büyük bir dönüşümden, büyük resimden bahsettik, stratejimiz bu şekilde devam edecek.” dedi.

Logo Yazılım’ın hedefleriyle uyumlu büyümesine devam ettiğini belirten Koyuncu, “2017 yılını eşine azca rastlanan bir gelişme grafiğiyle tamamladık. Tüm zorluklara karşın elde ettiğimiz finansal ve operasyonel başarılar, Logo Yazılım’ın 34 yıllık sağlam temellerinin göstergeleri. Elde ettiğimiz istikrarlı büyüme performansının sürdürülebilir olmasında, hissedarlarımız, iş ortaklarımız ve çalışanlarımızla yakalanan amaç ve dil birliğinin tesiri büyük. Kurumsal sürdürülebilirlikle yüksek finansal performans arasındaki güçlü bağa inanıyor ve bu yönde yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yakaladığımız gelişme ve satış oranlarını, başarı göstermiş iş modellerimiz sayesinde artırmayı hedefliyoruz.” diye ekledi.

Logo Yazılım / Seçilmiş Finansal Göstergeler (UFRS)
(Milyon TL) 31.12.2017 31.12.2016 Değişim
Net Satış Gelirleri 256,2 TL 190,4 TL %35
Esas Faaliyet Kârı   59,8 TL   51,1 TL %17
Net Dönem Kârı   50,8 TL   45,3 TL %12

 

Logo Yazılım LOGO Hisse Analiz ve Yorumları

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmaz.

https://slotoyunlari.xyz/ , tipobet365 giriş , mariobet giriş bahis sitesi, Canlı Bahi Siteleri